Realizacje

W większości przypadków od wielu lat współpracujemy z naszymi Klientami obsługując między innymi: zakłady przemysłowe, banki, szpitale itp. Dotychczasowa współpraca z Firmą Budimex S.A. zaowocowało wspólną realizacją inwestycji m. in. Szpitala Wojewódzkiego we Wrocławiu, siedziby Santander Bank Polska czy obiektu IKEA.


FOCUS PARK

Zielona Góra, ul. Wrocławska 17

Idea galerii Focus Mall Zielona Góra była prosta: ocalić od zapomnienia jeden z najważniejszych symboli miasta i tchnąć w niego nowego ducha. W efekcie inwestycji w 2008 roku, w sercu miasta, na pofabrycznych terenach Polskiej Wełny powstało wielofunkcyjne centrum handlowe, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Koncepcja działania Focus Mall, to przede wszystkim wygoda i funkcjonalności, zaś architektura galerii idealnie wpisuje się w istniejący krajobraz miejski i doskonale integruje się z tkanką miejską. Dwukondygnacyjny budynek oferuje bogate zaplecze rozrywkowe, usługowe, rekreacyjne oraz handlowe.


Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus

Zielona Góra, ul. gen. W. Sikorskiego 10

Planetarium Wenus w Zielonej Górze wchodzi w skład Centrum Nauki Keplera. Głównym zadaniem naszej instytucji jest popularyzacja nauki i kultury. Pierwotnie budynek planetarium służył mieszkańcom Zielonej Góry jako kino – kino Wenus. Wybudowane w roku 1961, działało przez 47 lat jako najchętniej odwiedzane kino w Zielonej Górze. Przez kilka lat ściany na schodach kina Wenus służyły za miejsce wyznań, opisów zdarzeń, rysunków zabawnych i smutnych. Kino Wenus przez kilka dekad było z kilku powodów ,,naj”: miało największą widownię, największy neon, najdroższe bilety…


Muzeum Narodowe w Szczecinie — Centrum Dialogu Przełomy

Szczecin, pl. Solidarności 1

Muzeum Narodowe w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy, to miejsce spotkań i debat dotyczących kontrowersyjnych tematów, związanych z najnowszą historią Szczecina, Pomorza, Polski i świata. Podziemny pawilon, specjalnie w tym celu zbudowany według projektu Roberta Koniecznego, powstał w sercu miasta. W budynku znajduje się wystawa stała, obejmująca lata 1939–1989. W ekspozycję wprowadza przestrzeń pokazująca wojenny Szczecin, migracje i najtrudniejszy czas poprzedniego systemu politycznego – stalinizm. Najwięcej przestrzeni zajmują „polskie miesiące”, które w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim budowały tożsamość mieszkańców. Grudzień '70, Sierpień '80, Sierpień '88, wpłynęły na transformacje ustrojowe w Polsce i Europie, trwale wpisując Szczecin i Pomorze Zachodnie w ciąg dziejów uniwersalnych.


Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Wrocław, plac Wolności 1

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu jest jednym z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej. Mieści cztery sale koncertowe – Salę Główną na 1800 osób i trzy sale kameralne dla 250–450 słuchaczy. Każda z sal dostosowana jest do prezentacji wszystkich rodzajów muzyki – od klasycznej, poprzez jazz, po muzykę alternatywną i elektroniczną. Specjalne rozwiązania, takie jak dylatacje i wibroizolatory, pozwalają słuchaczom w pełni skupić się na muzyce, bez ingerencji dźwięków i wibracji z zewnątrz. Ruchome panele na suficie Sali Głównej i otaczające ją komory akustyczne pozwalają na przystosowanie jej do różnych składów wykonawczych i gatunków muzycznych.


Palmiarnia w Zielonej Górze

Zielona Góra, ul. Wrocławska 12

Palmiarnia położona na szczycie Winnego Wzgórza w Zielonej Górze. Otoczona tzw. Parkiem Winnym porośniętym winoroślami stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji turystycznych miasta. Znajduje się w niej ok. 150 gatunków roślin ze strefy równikowej i zwrotnikowej, w tym daktylowiec kanaryjski. W jej wnętrzu można też podziwiać m.in. jesiotra ostronosego i piranie[2]. Poza eksponowaniem egzotycznych roślin i zwierząt Palmiarnia pełni funkcję punktu widokowego oraz kawiarni i restauracji z parkietem, w której organizowane są imprezy kulturalne i okolicznościowe. Na terenie obiektu mieści się również XIX-wieczny domek winiarza.


Siedziba Santander we Wrocławiu

Wrocław

We wrześniu 2010 r. Banco Santander nabył od grupy Allied Irish Banks Bank Zachodni WBK. 28 lutego 2012 r. Santander ogłosił, że przejmie od KBC Banku polską spółkę zależną KBC, Kredyt Bank. GrupaSantander połączyła Kredyt Bank z BZ WBK, dzięki czemu ten ostatni stał się trzecim pod względem wielkości bankiem w Polsce, wycenianym na ok. 5 mld EUR (6,7 mld USD) i obsługującym ponad 3,5 mln klientów detalicznych. Po fuzji udział w rynku BZ WBK wyniósł 9,6% pod względem depozytów, 8,0% pod względem kredytów i 12,9% pod względem liczby oddziałów (899). Banco Santander objął 76,5% akcji połączonego banku, natomiast KBC przypadło 16,4%. Około 7,1% udziałów trafiło do innych akcjonariuszy. Santander wyraził zamiar odkupienia części akcji KBC, tak aby zmniejszyć udział belgijskiej firmy do poziomu poniżej 10%. KBC zgodził się na transakcję, w wyniku której hiszpański bank stał się właścicielem 75% BZ WBK. Reszta akcji znajduje się obecnie w wolnym obiegu.


Fabryka Toms

Nowa Sól, ul.Śląska 3

Założona w 1924 roku jako Tom Chokoladefabrik A/S przez kopenhaskich chemików Hansa Trojela i Victora Hansa Meyera, firma jest obecnie światowej sławy producentem czekolady. Pierwotnie czekolada była dodatkiem do sprzedaży w sklepie aptekarskim na Vesterbrogade w Kopenhadze, założyciele wprowadzali własne produkty na Prags Boulevard w latach 1925-1929. Firmę przejął w 1942 roku Victor B. Strand, który wkrótce nabył (1954-1956) firma czekoladowa Anthon Berg. W 1961 roku nowa fabryka została zaprojektowana przez słynnego duńskiego architekta modernistycznego Arne Jacobsena i składała się z hali fabrycznej o powierzchni 22 000 m2 oraz budynku administracyjnego o powierzchni 3000 m2 na działce o powierzchni 220 000 m2. Mniej więcej w czasie ukończenia fabryki w 1962 roku Toms przejął firmę A/S J. Høeghs Lakrids og Sukkervarefabrikker, która wkrótce została przemianowana na Pingvin Lakrids. Ostatnim nabytkiem Tomsa była firma A/S Galle & Jessen w 1971 roku. W 2011 roku Toms nabył niemiecką firmę Hanseatische Chocolade GmbH.